A toborzók és a munkaadók ma már a közösségi médiát használják szűrés előtti módszerként, hogy jobban megértsék személyiségét, érdeklődését, nézeteit és véleményét a munkán kívül. Ezáltal elkezdhetnek képet alkotni arról, hogy ki vagy, anélkül, hogy találkozniuk kellene veled. Mivel a munkaadók 70%-a bevallotta, hogy „leskelődik” a közösségi médiában, fontos, hogy eltávolítson minden olyan bejegyzést, amelyet fel lehet használni Ön ellen, amikor a következő álláslehetőséget keresi.
1. Szakszerűtlen képek
Mit definiál szakszerűtlen képként? Akkor van az, amikor itallal a kezedben állsz, egy éjszakát a barátaiddal töltesz, vagy amikor az aranyos macskáddal pózolsz profilképként? Akárhogy is, a munkaadók gyakran tekintik az ilyen típusú képeket nem professzionálisnak.
Ehelyett azt szeretné, hogy a megosztani kívánt nyilvános képek a professzionális személyes márkáját tükrözzék. Tehát privatizálja vagy távolítsa el azokat a képeket, amelyekről úgy érzi, hogy nem segít az álláskeresésben. Ha nem biztos benne, tegye az összes közösségimédia-profilját teljesen priváttá, és ideiglenesen változtassa meg a nevét (azaz távolítsa el vezetéknevét), hogy a potenciális munkaadók ne találják meg.
2. Vitatott állapotok
Távolítsa el az ellentmondásos Facebook-státuszokat, tweeteket, Instagram-feliratokat és minden mást, ami sértőnek minősíthető. Az online viták kiváltása rendkívül ronthatja online hírnevét. Amit viccnek gondol, azt valaki mással szemben sértőnek vagy durvanak tekintheti.
Amikor úgy dönt, hogy megosztja véleményét az interneten, mindig lesz valaki, aki nem ért egyet azzal, amit mond. Tehát amikor munkát keres, nem akarja, hogy ez a személy legyen a munkaerő-felvételi menedzser.
3. Negatív vélemények korábbi vagy jelenlegi munkáltatókról
Utáltad az utolsó munkahelyedet? Tényleg nem jött ki a legutóbbi menedzserével? Ha igen, akkor a közösségi média nem a megfelelő hely ennek kifejezésére. Számtalan eset volt már, hogy a közösségi médiában posztok alapján veszítették el állásukat (a legjobb példákat itt olvashatja!). Tehát légy okos, és gondolkozz, mielőtt közzéteszed a következő szóváltást.
Az is fontos, hogy visszatekintsen a múltbeli állapotokra, tweetekre vagy bejegyzésekre, hogy megállapíthasson bármit, ami rossz szájúnak minősíthető, és a lehető leggyorsabban törölje ezeket.
4. Mémek
Igen, a mémek szórakoztatóak, de nem minden munkáltató tekinti ezt professzionálisnak. Bár előfordulhat, hogy egyes munkáltatók értékelik a mémeket, az a lehetőség, hogy másokat megsértenek, túl nagy kockázatot jelent. Legyen óvatos, és távolítsa el a vicceket, mert amit Ön viccesnek tart, azzal mások nem értenek egyet.
Ha azt tervezi, hogy megoszt egy talált képet vagy videót, győződjön meg arról, hogy profilja teljesen privát. Vagy tartózkodjon a megosztástól egészen addig, amíg meg nem szerzi a következő szerepét.
5. Heves viták
Amit a jövőbeli munkáltatója nem szeretne látni, az a közösségi médiában zajló viták. Akár heves vitának, vitának, akár véleménykülönbségnek nevezed, nehéz lehet értelmezni a hangnemedet a közösségi médiában posztokon és kommenteken keresztül.
A munkaerő-felvételi menedzser azonban észre fogja venni az Ön negativitását. Egy olyan tulajdonság, amelyet nagy valószínűséggel el akarnak kerülni a következő bérbeadásuk során. Ezt vitatkozónak lehet felfogni, és nehéz együtt dolgozni veled.