Nehezen kapsz interjút? Elküldte az álláspályázatokat, de alig vagy egyáltalán nem kapott választ? Nos, ne félj, azért vagyunk itt, hogy segítsünk. Íme 5 tippünk és egyszerű lépéseink, amelyek segítségével biztonságos interjút készíthet:
Tudja, hol keresse
Győződjön meg arról, hogy a megfelelő helyen keres munkát. Vannak nyilvánvaló helyek, ahol érdemes keresni, mint például az állástáblázatok, a LinkedIn, a munkaerő-toborzó ügynökségek stb. De vannak más módok is az álláskeresésre, amelyekre korábban nem gondolt. Egyes munkáltatók (általában kisebbek) hajlamosak közvetlenül a weboldalukon hirdetni aktuális állásajánlataikat. Tehát, ha feljegyzi az összes olyan vállalatot, ahol szívesen dolgozna, rendszeresen ellenőrizheti a webhelyüket a frissítésekért. Még egy lépéssel tovább is léphet, és közvetlenül e-mailben küldheti el nekik, ha kifejezi érdeklődését egy hozzá hasonló cégnél dolgozni, és csatolja önéletrajzát. Tedd ki magad, nincs vesztenivalód! Ne felejtse el ellenőrizni a közösségi média profiljait is!
Neked megfelelő a szerep?
A második javaslatunk, ha talált egy olyan munkát, amely érdekli, győződjön meg arról, hogy a munkaköri leírás megfelel a képességeinek. Sikeresen meg tudja-e felelni a munkaköri követelményeket, és rendelkezik-e olyan tapasztalattal vagy készségekkel, amelyek segítik ezt elérni? Ha önéletrajza nem tükrözi potenciálját, nem valószínű, hogy tovább fog haladni a jelentkezés során. Egyes jelöltek kísértést éreznek arra, hogy különböző szerepekre jelentkezzenek, amelyekre alul- vagy túlképzettek, de ez gyakran csalódáshoz vezet. Legyen gyakorlatias és reális, amikor állást választ. Ennek azonban semmiképpen sem szabad elszalasztania egy lehetőséget, mert előfordulhat, hogy hiányzik egy munkahelyi követelmény vagy kulcsfontosságú készség. De ehelyett jelentkezz a szerepre, és fejezd ki azt a vágyat, hogy meglévő tudásodra építve kezdj el tanulni, ha odaérsz.
Készítsen A+ önéletrajzot
Itt az ideje, hogy az önéletrajzodra koncentrálj. Gondoskodnia kell arról, hogy minden a semmibe vehető legyen, és kifejezetten az Ön által megpályázott munkához igazodjon. Ügyeljen arra, hogy az elrendezés és a formátum egyszerű és könnyen olvasható legyen. És ne feledd – maradjon két oldal! Ha segítségre van szüksége önéletrajza megírásához, sok tanácsot adunk Önnek – Önéletrajzírási tanácsadás.
A nagyobb munkáltatók általában ATS-rendszert használnak a beérkező önéletrajzok tömeges kezelésére. Ezért fontos, hogy az önéletrajz tartalmazza az összes releváns kulcsszót, amely megfelel a munkaköri leírásnak. Ez növeli annak esélyét, hogy magasabb helyezést érjen el az eredményeik között. Ennek eredményeképpen a jelentkezési folyamat következő szakaszába léphet.
Tökéletesítsd a kísérőleveledet
Ha meg kell írni, általában a kísérőlevelet olvassa el először a munkaerő-felvételi vezető. Tehát kelts jó benyomást! Használja ezt a mechanizmust Ön és a munkáltató között. Kerülje az általános jellegű írásokat, például: „Érdekel a szerep, mert rajongok az iparágért.” Ehelyett adjon meg olyan konkrét információkat, amelyek nem szerepelnek az önéletrajzában, és amelyek igazolják, hogy képes kimagaslóan teljesíteni a szerepkörön belül. A kísérőlevelekről bővebben itt olvashat.
és végül, csinálj valami mást a többivel!
Tegye emlékezetessé jelentkezését egy olyan hozzáadott extrával, amely megnehezíti, hogy a munkaerő-felvételi vezető figyelmen kívül hagyja Önt. Csinálsz valamit a munkán kívül, ami valóban bizonyítja a szerep és az iparág iránti elkötelezettségét? Lehet például saját blogod, vagy aktív tagja lehetsz egy olyan csoportnak, amely a munkaterületedhez kapcsolódik. Az ehhez hasonló példák bemutatása azt bizonyítja a munkáltatónak, hogy ez nem csak az Ön számára készült munka.
Egyes jelöltek szeretnek kívülről gondolkodni, és trükköket is beépítenek a jelentkezésükbe. Hallottunk arról, hogy a munkaadóknak teászacskót, édességet és fánkot küldtek, hogy megnyerjék a munkaerő-felvételi vezetőt. Néha egy egyszerű apró gesztus segíthet felfigyelni rád (remélhetőleg a megfelelő okok miatt!)