5 tipp a lehető legjobb LinkedIn profil létrehozásához
Az erős Linkedin-profil csak az álláskeresés hasznára válik. A közösségi média által uralt korban az online jelenlét számít. Tehát tegye ezt az első benyomást pozitívvá, és gondoskodjon arról, hogy LinkedIn-oldala valódi reprezentációja legyen szakmai énjének. Ez nem csak az álláslehetőségeit növeli, hanem hálózatot is építhet, és új lehetőségeket találhat egyetlen gombnyomással.
De először is… 5 tipp, amellyel megbizonyosodhat arról, hogy LinkedIn-profilja kiváló állapotban van:
1. Legyen átlátszó
Ha szeretnél észrevenni, írj egy gyilkos nyitóéletrajzot. Az összefoglalónak átláthatóságot kell biztosítania arról, hogy mit keres, hol tart (karrier szempontjából) és mit kínál. Ez a lehetőség, hogy valóban eladja magát, ezért legyen elég tömör és érdekes a potenciális munkaadók számára, hogy folytassák az olvasást.
Nem biztos benne, hogyan készítse el a tökéletes LinkedIn-összefoglalót? Ne essen pánikba! Ezzel a témával már foglalkoztunk, amit itt talál.
2. Adjon meg minden szükséges tapasztalatot
A tapasztalat az egyik legfontosabb szempont, amely segít egy erős LinkedIn-profil létrehozásában. Ha a lehető legjobb LinkedIn-profilt szeretné létrehozni, akkor a korábbi munkatapasztalata létfontosságú. Még akkor is, ha Ön korlátozott tapasztalattal rendelkezik (esetleg frissen végzett az egyetemen), törekedjen gyakornoki vagy rövid távú szakmai gyakorlatra, hogy lendületet adjon LinkedIn-profiljának. Ha ez nehéz, gondoljon vissza arra, hogyan lehet az egyetemi vagy főiskolai kurzusát átvinni a munkahelyre.
A tapasztaltabb álláskeresők számára sorolja fel korábbi szerepköreit, és röviden írja le a feladatait. Ez sokkal hatékonyabb, mint pusztán a korábbi munkakörének és munkáltatójának megírása.
3. Készségek, készségek, készségek!
Tartalmazza a készségeket! Vannak olyan „szokásos” készségek, amelyeket a potenciális munkaadók megszoktak, hogy 100-szor túlmutatnak, de mi a helyzet azokkal, amelyekkel valóban kitűnhet? Felejtsd el a puha készségeket, amelyek megemlítik, hogy a “jó kommunikátor” vagy “kiváló csapatjátékos” és hagyja abba a Microsoft Office használatának képességét. Ehelyett ennek a résznek olyan helynek kell lennie, amely kifejezetten az Ön karrierterületére irányul. Például egy marketingjelöltnek meg kell határoznia a közösségi médiában, az elemzésben és a kampánytervezésben szerzett készségeit.
Az egyetlen kivétel az, ha tapasztalata korlátozott, és átadható készségekre van szükség LinkedIn-profiljának bővítéséhez.
4. A LinkedIn profilképe
A LinkedIn-en lévő profilképe megadja oldalának hangulatát. A szelfik, az éjszakai fotók vagy az elmosódott képek mind-mind nem-nem. Válassza ki a tökéletes képet, ahol (lehetőleg) mosolyog, a kamerába néz, és sima háttér előtt áll, senki mással a keretben. Ha ezt egyszerűnek tartja, a munkaadók könnyen felismernek majd, amikor egy interjúra kerül sor.
Ha úgy dönt, hogy nem használ profilképet, az kissé gyanúsnak tűnhet. Mit kell titkolnod?
Lehetséges, hogy a munkáltatók kevésbé bíznak meg valakiben, akinek szürke sziluettje van. Akár más közösségi média platformokat is igénybe vehetnek, például a Facebookot, hogy kiderítsék, ki is vagy valójában, amely valószínűleg kevésbé professzionális stílusú képeket tartalmaz majd.
5. Hozzon létre kapcsolatokat
Ez a pont utolsó, de határozottan nem utolsó sorban. Ha proaktívan keres új állást, a LinkedIn kérés elküldése segíthet a keresésben. Tudtunk olyan jelöltekről, akik a felvételi vezetőkkel való kapcsolatfelvétel révén kaptak munkát. Amelyre azután egy utólagos üzenetet küldenek, hogy bemutatkozhassanak, és érdeklődjenek a szabad pozíciókról.
Nem csak ez, hanem minél jobban kiépítheti hálózatát, annál erősebb a profilja. Kapcsolatainak bővítése biztosítja, hogy bejegyzései nagyobb nyilvánosságot kapjanak, és szélesebb közönséget érjenek el az iparágon belül.
Emlékezik… minél több “cuccot” ad meg, annál jobb. Számos példa, beleértve a múltbeli projekteket, munkaköri leírásokat és a megszerzett tapasztalatokat, megkönnyítheti a munkáltatók számára, hogy felmérjék az Ön kompatibilitását egy jövőbeli szerepkörrel.
Gondoljon csak bele, a munkáltató szemszögéből, ha ennyi erőfeszítést fektet egy LinkedIn-profilba, képzelje el, mennyi munkát fog fektetni a potenciális munkába.