Hogyan lehet megakadályozni, hogy egy új alkalmazott felmondjon az első munkanapja előtt
Ha a jelölt az első napon nem jelenik meg, az költséges és időigényes eseményt jelenthet a munkáltatók számára. A tehetségek beszerzésébe, megszerzésébe és felvételébe fektetett erőforrások hatástalannak bizonyulnak, amikor az új alkalmazott az utolsó pillanatban kiesik.
Miért mondanak le a jelöltek indulásuk előtt?
Tehát miért mond ki egy új alkalmazott, mielőtt elkezdené? Ennek többféle oka és indoka lehet, jelöltenként változó. Ezért nehéz egyetlen pontos indoklást meghatározni.
Azonban számos különböző okot meg lehet határozni beleértve:
Jobb ajánlat
Lehet, hogy az új alkalmazott kívánatos ellenajánlatot kapott jelenlegi munkáltatójától, és úgy döntött, hogy nem fogadja el az új munkakört. Vagy talán egy másik cégtől ajánlottak fel állást, amelynél szintén interjút készítettek, és amely jobban megfelelt az igényeiknek.
A munka nem volt megfelelő nekik
Egy jelölt valószínűleg kiesik, ha úgy érzi, a munkakör nem megfelelő számára. Ha csak egy cseppnyi kétség merül fel, a jelölt kiléphet, mielőtt elkezdené.
Az álláskeresés folytatása
Úgy döntöttek, hogy folytatják az álláskeresést. A legtöbb jelölt elfogadja az első felkínált álláslehetőséget. Azok azonban, akik úgy döntenek, hogy tovább keresnek állást, miután elfogadták az ajánlatot, nagyobb a kockázata annak, hogy lemorzsolódnak.
Nem nyűgözte le a leendő potenciális munkáltató
Az új munkavállaló másodszor találgatja jövőbeli munkáltatóját. Úgy érezték, a felvételi tapasztalat nem volt kielégítő, miután elfogadták az állásajánlatot. A jelentkezők ekkor elkezdhetnek a munkáltatóval szembeni negatív érzelmeiken elmélkedni, és nem hajlandók elmenni az első napon.
3 módja annak, hogy megakadályozzuk egy új alkalmazott felmondását
Bár még nincs veszve minden… Három egyszerű intézkedést lehet tenni annak érdekében, hogy megakadályozzuk az ilyen típusú események kialakulását a jövőben.
1. Eljegyzés
Az elköteleződés kulcsfontosságú a jelölt pozitív tapasztalatainak biztosításához. A személyre szabott felvételi stratégia és a következetes kommunikáció révén a jelölt nagyobb valószínűséggel érzi magát tájékozottnak és elégedettnek a közelgő első napja előtt. A kommunikáció illetéket biztosít a munkáltató és a munkavállaló között, ami létfontosságú a lemorzsolódás csökkentése és a jelöltek állásajánlat elfogadására való ösztönzése szempontjából.
Azonnali válaszadás és a jelentkezők álláspályázatával kapcsolatos frissítések egyszerű módszerek arra, hogy a jelöltet „a hurokban” érezze. A felvételi út nem ér véget, ha a jelölt elfogadja az állásajánlatot. Fontos, hogy a kapcsolat mindaddig fennmaradjon, amíg a jelölt el nem kezdi az első napot, és meg nem rendeződik.
2. Megbecsülés
Ha a munkaadók össze vannak zavarodva, és gyakran azon tűnődnek, miért nem jelentkeznek új alkalmazottak az első napjukon, ennek oka lehet a megbecsülés hiánya.
Sokan azt gondolják, hogy csak egy jelöltnek kell hálásnak lennie egy álláslehetőségért. Ha azonban egy munkaerő-felvételi vezető viszonozza háláját az álláskeresőnek, amiért elfogadta az állásajánlatot, ez segíthet abban, hogy jobban megbecsüljék és hajlandók legyenek az új szerepvállalásra. Ez potenciálisan motiválhatja a jelöltet arra, hogy „szükségesebbnek” és fontosabbnak érezze magát az új munkahelyi környezetben. Összességében jobb munkaerő-felvétel és lehetséges magasabb alkalmazotti megtartási arány megteremtése.
3. Információ
A belépés informatív megközelítése elengedhetetlen az első napi meg nem jelenés csökkentéséhez. A munkaadó vagy a toborzó végigvezetheti a jelöltet, hogy mire számítson az első napon, mielőtt röviden összefoglalja, hogyan nézhet ki a nap. Ez eltávolíthat minden habozást vagy idegességet, amelyet a jelölt érezhet az „ismeretlen” miatt. Ez gyakran azt okozza, hogy az új alkalmazottak az utolsó pillanatban kiesnek, és nem vesznek részt az első napjukon.